Co mają ze sobą wspólnego dysk SAS, premium tower i dell t330?

Dla niewtajemniczonych te słowa mogą brzmieć obco i z pozoru nie mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego. Jednak tak nie jest – te trzy pojęcia są ściśle ze sobą powiązane. Każda z tych trzech rzeczy bardzo mocno oddziałuje na każdą firmę, w której się znajdzie – w taki sposób, że usprawnia pracę osób w małych, średnich i dużych firmach. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, czym jest dysk SAS oraz serwery tower i dell t330!

Co to jest dysk SAS?

Dysk SAS przeznaczony jest dla klientów biznesowych, korzystających z serwerów lub stacji roboczych. Jego działanie polega na wykonywaniu zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. Jest bardziej wydajny i skuteczny od dysków SATA oraz NLSAS. Od pozostałych serwerów wyróżniają go większa wydajność, skuteczność, większa prędkość obrotu talerza (wydajność dysków SAS utrzymuje się na poziomie 10 000 lub 15 000 obrotów/minutę), rozmiar dysków (do wyboru mamy modele 2,5 lub 3,5 calowe) oraz niezawodność. Dysk SAS cechuje się także wysoką przepustowością (dostęp do danych jest tak szybki, jak to tylko możliwe) i wytrzymałością, a do tego jest stosunkowo tani. Dyski te dedykowane są firmom korzystającym z serwerów pracujących na danych i instytucjom publicznym.

Dysk ten można zastosować zarówno w serwerze tower, jak i rack. Musimy tylko zwrócić uwagę na rozmiar dysków.

Czym jest serwer premium tower?

Serwery premium różnią się między sobą konfiguracją, funkcjami, zastosowaniem i obudową. Wyróżniamy dwa rodzaje serwerów:

  • tower – budową przypominają komputery stacjonarne PC. Są dedykowane mniejszym firmom lub samodzielnym oddziałom większych przedsiębiorstw,
  • rack – ze względu na duże problemy, przeznaczone są do specjalnych szaf serwerowych, w których takie urządzenie się umieszcza. Premium serwer tego typu dedykowany jest dużym serwerowniom w większych firmach.

Co to jest dell T330?

Serwer Dell T330 typu tower jest dedykowany małym i średnim firm, Wysoką wydajność urządzenia zapewniają procesor Intel i wysoce skalowalna pamięć DDR4. Dużym atutem jest jednoprocesowy serwer oferujący zapasowe zasilanie, które jest dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku awarii zasilania. W dell T330 można zainstalować 8 dysków twardych. Można nim zarządzać zdalnie, dzięki temu serwer ten jest idealnym rozwiązaniem dla zdalnych oddziałów firm. Dedykowany jest również przedszkolom, szkołom i innym instytucjom publicznym, które głównie gromadzą dane, a nie – na nich pracują.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj