CS:GO- wymagania sprzętowe

CS:GO miał swoją premierę w 2012 roku, zastępując po dziewięciu latach CS 1.6, który nie miał specjalnych wymagań i mógł zostać uruchomiony na każdym sprzęcie. Pojawienie się CS:GO całkowicie zrewolucjonizowało rynek gier, ale też wymusiło na graczach posiadanie lepszych komputerów, ponieważ musiały one spełniać wymagania sprzętowe, które umożliwiały uruchomienie i swobodne granie w ten tytuł. Dziś sprawdzimy, jakie wymogi musimy spełnić, aby móc cieszyć się grą w CS:GO.

Na początku musimy wiedzieć, że Counter-Strike Global Offensive powstał tylko na PC i na żadnym innym sprzęcie nie będziemy mogli grać w ten tytuł. Najlepszym wyborem będzie specjalny komputer gamingowy, który zapewni nam dobrą jakość oraz dynamiczną rozgrywkę. Na pierwszy „rzut oka” może wydawać się, że do uruchomienia gry sprzed dziewięciu lat potrzebujemy nie wiadomo jak drogiego sprzętu, ale od razu uspokajam, że nie jest to prawdą. Najtańszy komputer, na którym bezproblemowo będziemy mogli zagrać w CS:GO mieści się w granicach dwóch tysięcy złotych, więc za tę cenę możemy nabyć naprawdę dobry sprzęt, który będzie spełniał wszystkie wymagania.

CS:GO – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.40 GHz lub AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+.
  • Grafika: NVIDIA GeForce GT 420 lub AMD Radeon HD 6450.
  • DirectX: wersja 9.0.
  • 7,6 GB wolnego miejsca na dysku.
  • Około 1 GB pamięci RAM.

Najważniejsze w tym zestawieniu są dwie pierwsze pozycje, czyli procesor oraz karta graficzna. Jeśli dopiero decydujemy się na zakup komputera stacjonarnego, to nie musimy się martwić o dobrą kartę graficzną i procesor, ponieważ komputery nawet te najtańsze zostały już dawno wyposażone w dużo lepsze procesory. W przypadku gdy jesteśmy w posiadaniu komputera, ale nie spełnia on minimalnych wymagań sprzętowych, to możemy pokusić się o zakup samej karty graficznej lub wymianie procesora. Obie rzeczy dostępne są na rynku, a ich cena nie powinna przekraczać dwustu złotych. Wolne miejsce na dysku oraz pamięć RAM odgrywa tutaj najmniej istotną rolę, ponieważ nawet na telefonie jesteśmy w stanie zainstalować takiej wielkości plik.

CS:GO – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Grafika: NVIDIA GeForce GT 630 lub AMD Radeon HD 6670.
  • DirectX: wersja 9.0.
  • Wolne miejsce na dysku: 7,6 GB.
  • Pamięć RAM: 2 GB.
  • System operacyjny: Windows 7 32-bitowy.

W tym przypadku istotne jest, aby komputer pracował na systemie operacyjnym Windows 7 i oczywiście zmienia się karta graficzna, która naturalnie jest droższa i wydajniejsza od swoich poprzedniczek. O ile problemu nie powinno być z Windowsem, ponieważ komputery są wyposażone już teraz w aktualniejszy system operacyjni niż ten z 2009 roku, to karta graficzna jest tutaj zdecydowanie droższa.

CS:GO – wymagania sprzętowe podsumowanie

Jeżeli chcemy cieszyć się płynną grą w CS:GO, to spokojnie możemy rozglądać się za komputerem, który spełni minimalne wymagania sprzętowe. Oczywiście może to być również laptop jeśli nie jesteśmy zwolennikami komputerów stacjonarnych, ale przy zakupie laptopa do gier warto pamiętać, że może on „głośno chodzić” i bardzo szybko łapać wysoką temperaturę. Gracze, którzy chcą przeznaczyć sporą sumę na zakup nowego komputera, na pewno będą mogli cieszyć się z gry na najwyższych obrotach. CS:GO jest co jakiś czas wspierany mniejszymi lub większymi aktualizacjami, więc decydując się na zakup droższego sprzętu, spokojnie możemy patrzeć w przyszłość i nie bać się, że nasz komputer po większej aktualizacji przestanie spełniać wymaganiom sprzętowym CS:GO.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj