Czy szybki hosting wpływa na płynność rozgrywki w grze?

0
194

Prowadząc zaciętą rozgrywkę w sieci ostatnie czego potrzebujemy, to problemy z połączeniem z serwerem. Warto o tym pamiętać już podczas pierwszych przygotowań i wyboru hostingodawcy. Jeśli chcesz więc ustrzec się problemów podczas gry, przedstawiamy, jak szybki hosting wpływa na płynność rozgrywki w grze.

Szybki hosting i niższy ping

Szybki hosting serwerów gier przede wszystkim może zapewnić graczom niski ping, a więc właściwe wartości opóźnienia. Jest to istotne, ponieważ aby rozgrywka sieciowa była możliwa, każdy z uczestników musi połączyć się z serwerem. Staje się więc jasne, że im prościej i szybciej będziemy mogli nawiązać połączenie, tym wygodniej będzie się nam grało. Jeśli chcesz mieć stabilny i niski ping, weź pod uwagę szybki hosting do gier od SeoHost.pl, który wykorzystuje najnowszej generacji dyski SSD NVMe, dzięki którym nawiązanie połączenia z serwerem ni powinno być trudne. Tego rodzaju rozwiązanie może przydać się, szczególnie kiedy mamy w planach granie w tytuły szczególnie dynamiczne, takie jak klasyczny FPS sieciowy CS GO.

Stabilność połączenia z szybkim hostingiem

Stabilne połączenie i ciągła rozgrywka to klucz do udanej zabawy w sieci. Korzystając z szybkiego hostingu serwerów gier, dajemy sobie większą pewność, że w trakcie gry prędkość nie spadnie tak nisko, że zabawa będzie niemożliwa. Zdarza się to bowiem często w przypadku ekstremalnie tanich hostingów niskiej jakości. Wybierając wydajny hosting połączenie się graczy z serwerem nie tylko powinno zajmować mniej czasu, ale przede wszystkim nawet przy minimalnych spadkach, prędkość powinna być wystarczająca do prowadzenia satysfakcjonującej rozgrywki i wczytywania nowych danych na bieżąco.

Szybkie ładowanie danych w grze

Warto pamiętać, że samo utrzymanie połączenia podczas gry może nie wystarczyć do prowadzenia jakościowej rozgrywki. Wiele gier sieciowych wczytuje niezbędne dane, takie jak tekstury na bieżąco, na przykład przy wchodzeniu do nowej lokacji. Zdarza się również tak, że wczytywanie nowej lokalizacji poprzedzone jest ekranem ładowania. Korzystanie z bardzo wolnego połączenia może spowodować, że czas oczekiwania na załadowanie się niezbędnych plików gry zacznie się niesłychanie wydłużać. Szybki hosting plików graficznych czy audio może więc znacznie poprawić dynamikę gry, ponieważ większa przepustowość dysków SSD pozwala na znacznie szybsze wgrywanie plików gry, które są niezbędne do jej działania.

Z szybkim hostingiem może grać więcej osób

Nie można również zapominać o tym, że szybki hosting serwerów gier umożliwia wspólną zabawę większej ilości osób w tym samym czasie. Jest tak przede wszystkim dlatego, że serwery tego rodzaju przeważnie wyposażone są w dyski flashowe SSD NVMe, które są w stanie obsłużyć więcej działań w tym samym czasie, w porównaniu na przykład do klasycznych dysków HDD. W praktyce oznacza to więc, że z serwerów z szybszymi dyskami może skorzystać więcej użytkowników, a osiągane wyniki dalej powinny być satysfakcjonujące. Wybierając szybki hosting, nie warto więc sprawdzić tylko, ile on kosztuje, ale również, w jakie podzespoły wyposażone są same serwery.

Jak widać, szybki hosting znacząco wpływa na płynność rozgrywki w grze. Główną jego zaletą, jest niskie opóźnienie połączenia użytkownika z serwerem. Szybki hosting jest też stabilniejszy od innych rozwiązań. Z głównych zalet można również wymienić tu szybkie ładowanie się samych danych gry, a także łatwość w obsłudze większej ilości graczy w tym samym czasie.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj