Czy warto kupić konsolę Nintendo Switch?

0
450

Nietypowa konstrukcja oraz stosunkowo drogie gry wydawane na kartridżach sprawiały, że początkowo wiele osób nie wierzyło w sukces konsoli Nintendo Switch. W praktyce jednak Nintendo po raz kolejny udowodniło, że nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o konsole przenośne. Co się natomiast tyczy gier, większość recenzentów i graczy zgodnie przyznaje, że wyróżniają się niesamowitą grywalnością, której nie oferują tytuły znane z konkurencyjnych konsol PlayStation i Xbox.

  1. Co przemawia za wyborem Nintendo Switch?
  2. Czym różni się konsola Nintendo Switch Lite?
  3. Która konsola Nintendo Switch jest najlepsza?
  4. Gdzie można kupić konsolę Nintendo w dobrej cenie?

Nic więc dziwnego, że gracze szybko pokochali konsolę Nintendo, szczególnie że jest to jedyny sprzęt, na który wydawane są kultowe gry typu Mario, Pokemony i Zelda. Jeżeli jednak wciąż zastanawiasz się, czy nowa konsola Nintendo Switch będzie dobrym wyborem lub jaką wersję wybrać (standardowa, Switch Lite, OLED), poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Co przemawia za wyborem Nintendo Switch?

Kupując konsolę Nintendo Switch, gracz zyskuje starannie zaprojektowany i dopracowany sprzęt, z którego można korzystać zarówno w domu, jak i podróży. Chociaż jest to typowa konsola przenośna, Nintendo wzbogaciło ją o tryb stacjonarny. Wystarczy więc odłożyć konsolę na dołączoną do zestawu podstawę, aby można było zamienić niewielki ekran na domowy telewizor. Dodatkowo konsola działająca w tym trybie pozwala uzyskać większą wydajność, co docenią gracze preferujący gry o dopracowanej grafice.

Nie oznacza to oczywiście, że granie w trybie przenośnym nie dostarcza frajdy! Końcu podobnie jak wcześniejsze konsole Nintendo (GB, GBC, GBA) Switch doskonale sprawdzi się w podróży, pod namiotem, na przerwie w pracy i we wszystkich innych miejscach, gdzie nie ma dostępu do stacjonarnych konsol lub komputera.

Czym różni się konsola Nintendo Switch Lite?

Standardowe konsole Nintendo Switch mają odczepiane dwa kontrolery, co pozwala dwóm osobom bawić się wspólnie przy jednej konsoli bez potrzeby dokupowania dodatkowych padów. Z czasem jednak firma wypuściła wersję Lite, która ma nieco inną konstrukcję. W tym przypadku kontrolery zostały na stałe zintegrowane z obudową. Pozwoliło to obniżyć koszty produkcji, dzięki czemu wersja Lite jest nieco tańsza. Z drugiej strony odczepiane kontrolery joy con motion sensors wykrywają ruch, co niektórzy twórcy gier wykorzystują w swoich produkcjach. Switch Lite nie pozwoli więc w pełni wykorzystać ich możliwości, chyba że użytkownik dokupi dodatkowe akcesoria.

Która konsola Nintendo Switch jest najlepsza?

Ta przełomowa stacjonarna konsola, z której można łatwo zrobić konsolę przenośną, doczekała się również wersji OLED. Chociaż na pierwszy rzut oka zmiany w tym modelu mają charakter kosmetyczny, to wielu użytkowników najnowszej wersji chwali sobie żywsze kolory oraz nieco większy ekran. Jeżeli natomiast chodzi o dostępne w niektórych sklepach zestawy, na które składają się konsola i jedna lub więcej gier, to wszystko zależy od tego, jakie tytuły są interesujące dla gracza. Na pewno warto zapoznać się z kultowymi pozycjami typu Mario, Pokemony, Zelda i Animal Crossing, szczególnie że ich najnowsze wersje zostały wydane tylko na Nintendo Switch.

Gdzie można kupić konsolę Nintendo w dobrej cenie?

Obecnie konsola Nintendo i gry na Switcha dostępne są od ręki. Przed zakupem warto się upewnić, iż wybieramy sprawdzone źródło. 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj