Diablo 2 Resurrected – data premiery, wymagania i opis

Początek naszego stulecia to wysyp kultowych tytułów, które pamięta prawie każdy trzydziestolatek. Takie hity jak Baldurs Gate czy Icewind Dale przykuwały graczy do monitorów na długie godziny, dni i miesiące. Blizzard wydał dwa kultowe tytuły, które wytyczyły nowe trendy w grach RPG. Pamiętamy dobrze Warcraft III i Diablo 2. Z nutą nostalgii wracamy do wspomnień związanych z tymi produkcjami. Na tegorocznym Blizzconie ekipa Blizzard obwieściła pracę nad odświeżoną wersją swojego sztandarowego tytułu. Diablo 2 Resurrected pozwoli nam wrócić do tej wspaniałej produkcji.

Diablo 2 Resurrected – planowana data wydania

Wieści z Blizzconu 2021 przyczyniły się do spekulacji nad spodziewaną datą premiery. Niestety na tym etapie nie jest ona tak do końca znana. Wiadomo jedynie, że tytuł pojawi się na rynku dopiero pod koniec tego roku. Możliwe jest również przesunięcie daty premiery ze względów technicznych lub marketingowych.

Diablo 2 Resurrected – opis produkcji

Planowany na końcówkę tego roku remaster kultowego Diablo 2 nie będzie produktem odrębnym, wprowadzającym daleko idące zmiany w rysie fabularnym. W dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z wykreowanym przez siebie bohaterem, którego zadaniem będzie stawić czoło tytułowemu Diablo, zwanego również Panem Grozy. Jak przypominamy sobie z oryginału, ów demon opętał księcia Aidana i próbował stworzyć piekło na ziemi. Remaster produktu rzuci nas w objęcia barbarzyńskiego miasta Harrogat, pustynne połaci ziemi i Fortecę Pandemonium. Wybór klas postaci pozostanie wiernie odwzorowany. Na etapie edytora postaci spotkamy się więc z klasą nekromanty, paladyna, czarodziejki, złodzieja, barbarzyńcy, amazonki, druida i zabójczyni. Wybór danej klasy wiąże się z określonymi perkami, które mają wpływ na rozgrywkę.

Gameplay również nie stanowi większego novum. Jest praktycznie wiernie odwzorowany. Różnica polega na kosmetycznych usprawnieniach. Będziemy w stanie gromadzić większą ilość przedmiotów w ekwipunku i automatycznie zbierać złoto. Oprawa audiowizualna ulegnie liftingowi, dopasowując go do rozdzielczości 4K oraz zapewniając kompleksowy rendering 3D. Ścieżka audio ulegnie poprawie dzięki wprowadzeniu jakości dźwięku 7.1. Dzięki zaimplementowanej opcji w menu będzie możliwym przełączyć się do kultowego widoku 2D. Warto wspomnieć, że pełna wersja zremasterowanego Diablo 2 obejmuje także dodatek-Pan Zniszczenia. Diablo 2 Resurrected wydane zostanie na różnych platformach, m.in.: PC, PS4, PS5, Xbox One, XSX oraz na Nintendo Switch.

Diablo 2 Resurrected – wymagania sprzętowe

Znamy już wymagania minimalne i preferowane dla zapowiadanej produkcji ze stajni Blizzard.

Minimalne wymagania sprzętowe: procesor Intel Core i3 3250, 3,5 GHz, karta graficzna 2 GB, GeForce GTX 660, 8 GB pamięci RAM, 30 GB wolnej przestrzeni na dysku, Windows 10.

Preferowane wymagania sprzętowe: procesor Intel Core i5-9600K, 3,7 GHz, karta graficzna 6 GB, GeForce GTX 1060, 16 GB pamięci RAM, 30 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym, Windows 10.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj