Gothic 3 – instalacja modów

Miłośnicy legendarnej gry Gothic, którzy wytestowali już jej 3 wersję, niejednokrotnie zgłaszali istnienie irytujących błędów. Można je jednak naprawić przy użyciu zainstalowanych modyfikacji. Czy wiesz, jak przebiega taka instalacja? Jakie zmiany wprowadzają mody?

Gothic 3 – instalacja modyfikacji

Warto zaznaczyć, że wszystkie modyfikacje i patch’e posiadają polskie napisy i są ze sobą kompatybilne. Z łatwością możesz zainstalować wszystkie modyfikacje i masz pewność, że będą one zgodne ze sobą. Najważniejszym modem do Gothic 3 jest patch z roku 2014. Wprowadził on aż 1200 zmian w postaci poprawek istniejących błędów, optymalizacji czy uaktualnieniu zawartości. Gothic 3 Community Patch poprawił działanie na starszych i nowszych komputerach, poprawił także grę pod kątem graficznym, wprowadzając ulepszone kolory czy poprawki animacji.

Patch można łatwo pobrać z internetu. Instalacja jest bardzo prosta i ogranicza się jedynie do uruchomienia instalator i podążania za instrukcją wyświetlaną na ekranie. 

Jakie zmiany wprowadzają mody?

Mody do Gothic 3 wprowadzają ogrom zmian z każdą swoją wersją. Po instalacji rozszerzenia, powiadomienia o zdobytych przedmiotach wyświetlają się z odpowiednią kolejnością sortowania przedmiotów. Można podczas trybu skradania bądź blokowania używać przedmiotów korzystając z paska szybkiego użycia, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.  Za pomocą prawego przycisku myszy możliwe jest szybkie grabienie złóż minerałów i przedmiotów, a do czasu całkowitego zakończenia interakcji wyłączona jest zdolność bohatera do poruszania się. Zmieniła się także komunikacja gracza z bohaterem. Zamiast zdecydowanej odmowy w przypadku braku odpowiedniej zdolności, bohater odpowie nam grzecznie, że nie posiada odpowiedniego doświadczenia. Sporą zmianą jest także tryb dziennika zadań tuż obok trybu alternatywnego, wyświetlającego listę kupców, nauczycieli czy towarzyszy broni znanych bohaterowi. Wprowadzone zostały ulepszenia do prawidłowego wyświetlania obrażeń zadawanych przez czary. Rozszerzono wyświetlanie cech przedmiotu, a po otwarciu okna łupu, jedno z trzech okien tworzenia przedmiotów jest samoistnie chowane. Zmieniono kolejność niektórych zdolności, a stosunek liczby dostępnych przedmiotów do liczby wymaganych przedmiotów do zdobycia jest wyświetlana w nawiasach.

To tylko niektóre z ważnych zmian, jakie wprowadza instalacja modów do trzeciej wersji gry Gothic.

Gothic 3 instalacja modów jest bardzo prosta i intuicyjna, podobnie, jak menu gry i jej nawigacja.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj