Jak zwracać gry na steam? Poradnik

0
587

Steam jest popularnym cyfrowym sklepem z grami nie tylko dlatego, że kupowanie gier jest tak łatwe, ale również dlatego, że daje możliwość ich zwrotu. To ta sama lub lepsza usługa, z której można skorzystać przy zakupie gry w tradycyjnym sklepie, ale na Steam można to zrobić w zaciszu własnego domu. Niezależnie od tego, czy gra została wydana przed sprzedażą, czy przestała się podobać po kilku minutach grania, powód nie ma znaczenia. Może komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych, może omyłkowo kliknięty został przycisk zakupu, a może po godzinie gra się po prostu znudziła. Żałujesz ostatniego zakupu i chcesz odzyskać swoje pieniądze. Nie ma się co przejmować – poradnik jak zwracać gry na Steam, sprawi, że na twoje konto wrócą wydane wcześniej fundusze. Zwrot gier na Steam jest całkiem szybki i łatwy.

Jak zwracać gry na Steam – zasady

Zanim przejdziemy do tego, jakie kroki należy przedsięwziąć, istotne jest upewnienie się, że zakup kwalifikuje się do zwrotu pieniędzy. Pamiętaj, że nawet jeśli gra nie spełnia wymagań, w niektórych przypadkach Steam może nadal zatwierdzić zwrot pieniędzy.

Oto krótka lista typowych pytań dotyczących tematu tego poradnika jak zwracać gry na Steam?

Kiedy można zażądać zwrotu pieniędzy? Zwrot następuje, o ile nie minęło więcej niż 2 tygodnie od daty zakupu, a produkt nie był uruchamiany dłużej niż 2 godziny. Dotyczy to gier – również tych zakupionych w przedsprzedaży, DLC i programów ze Sklepu Steam. Zakupy z innych źródeł oraz platform nie są uwzględniane. W przypadku warunków czasowych (2 godziny, 14 dni) nadal można wysłać prośbę o zwrócenie gry na Steam, a ten rozpatrzy poszczególny przypadek indywidualnie.

Czy mogę żądać zwrotów pieniędzy za transakcje w grze?

Tak. Jest to możliwe i dotyczy wszystkich tytułów Valve w ciągu 48 godzin od zakupu, o ile zakupiony przedmiot nie został użyty, zmodyfikowany lub wymieniony. Autorzy produktów spoza Steam mogą umożliwić zwroty pieniędzy za transakcje w grze na tych samych warunkach – przed dokonaniem transakcji wysyłana jest informacja, czy twórca gry umożliwił zwroty pieniędzy za kupowane przedmioty. W pozostałych przypadkach Steam nie zwraca pieniędzy za transakcje w grach niepochodzących od Valve.

Ile czasu zajmuje otrzymanie zwrotu pieniędzy ze Steam?

Może to potrwać do tygodnia. Można otrzymać zwrot w postaci funduszy z Portfela Steam lub za pośrednictwem dowolnej metody płatności użytej do dokonania zakupu. W tym drugim przypadku pobierana jest prowizja.

Zostałem zbanowany, czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

Nie. Gracze, którzy zostali przyłapani na oszukiwaniu przez system Valve Anti-Cheat (VAC), tracą prawo do zwrotu pieniędzy za tę grę.

Czy Steam może odebrać mi prawo do zwrotu pieniędzy?

Jeśli podejrzewasz, że nadużywasz systemu, Steam może cofnąć twoje prawo do zwrotu pieniędzy za zakupy. Dzieje się tak, aby użytkownicy nie nadużyli dwugodzinnego limitu.

Jak zwracać gry na Steam? Poradnik krok po kroku

  1. Przejdź do strony pomocy Steam i zaloguj się na swoje konto.
  2. Kliknij na tytuł, za który chcesz zwrócić środki.
  3. W kolejnym oknie pod spodem paska „Jaki masz problem z tym produktem?” wybierz opcję „Przypadkowy zakup” lub „Moje oczekiwania były inne”
  4. Wybierz swój problem i kliknij „Chcę otrzymać zwrot pieniędzy”.
  5. Z listy rozwijanej wybierz jeden z powodów oraz zatwierdź.
  6. Wypełnij, wyślij formularz zgłoszeniowy i potwierdź złożenie żądania o zwrot pieniędzy.

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem wniosku o zwrot funduszy. Zatwierdzenie może zająć do tygodnia, ale pojawienie się pieniędzy na koncie może zająć do siedmiu dni. W przypadku międzynarodowych metod płatności może to potrwać jeszcze dłużej. To tyle, jeśli chodzi o poradnik jak zwracać gry na Steam. Pamiętaj, że nawet jeśli zwrot zostanie odrzucony lub zakup został dokonany ponad 14 dni temu, nadal można wysłać kolejną prośbę o sprawdzenie go przez inną osobę. Wszystkie osiągnięcia zdobyte w grze pozostaną na stronie społeczności Steam.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj