Jaki komputer do gier wybrać?

Gracze są jedną z wyjątkowych społeczności, o które producenci komputerów, starają się jak najlepiej zadbać. Nie wystarczy im bowiem zwykły komputer, do wykonywania codziennych czynności biurowych. Potrzebują oni bowiem sprzętu, który będzie nie tylko bardziej wydajny, ale także precyzyjny i na tyle mocny, by wytrzymał dynamiczne internetowe rozgrywki. Jaki więc komputer do gier wybrać?

Jaki komputer do gier wybrać? Podzespoły PC

Podzespoły są jednym z najważniejszych elementów, które wchodzą w skład komputerów przeznaczonych do gier. Ciężko w tym momencie, powiedzieć, że te i te podzespoły będą najlepsze, gdyż producenci komputerów gamingowych, mniej więcej co kwartał, wypuszczają na rynek nowe podzespoły do PC. Jak łatwo się więc domyślić, ich możliwości stale się zmieniają, a co za tym idzie zmieniają się też ich ceny. Jeśli więc należycie do tych graczy, który wymieniają swój sprzęt co kilka lat, warto zwrócić uwagę na to, czy pozwoli on na nielimitowaną zabawę i będzie kompatybilny, z najbardziej popularnymi grami na PC.

Jaki komputer do gier wybrać? Wybieramy procesor

Większość procesorów, jeszcze kilka lat temu, mogła obsłużyć jedynie tyle wątków ile rdzeni. Na szczęście jednak, dzięki zastosowanej w komputerach gamingowych i nie tylko, technologii Hyper Treading, możemy spotkać się z tym, że już 2 rdzeniowy procesor, będzie wstanie obsłużyć dwa razy więcej wątków, czyli np. 4. Jest to równocześnie minimów, jeśli chodzi o większość gier. Jaki komputer do gier więc wybrać? Odpowiedź jest prosta im lepszy procesor, tym lepsza płynność gier. Wybierając więc CPU komputera do gier, szczególnie jeśli chcemy, by posłużył on nam przez kilka dobrych lat, nie tracąc na wydajności, warto postawić na nieco droższe rozwiązania. Procesory komputerów gamingowych mogą mieć nawet 6 i 8 rdzeni. Jednak należy pamiętać o niezwykle istotnej kwestii. Podzespoły, które odstawać będą od siebie pod względem wydajności, będą się również nawzajem osłabiać. Jeśli więc wykorzystamy mały i słabo wydajny procesor, znacznie zakłóci on prace karty graficznej, przez co nie wykorzystamy jej pełnych możliwości i odwrotnie. Warto więc rozłożyć koszty tak, by dobierać poszczególne komponenty z takiej samej, lub przynajmniej podobnej półki jakościowej.

Jaki komputer do gier wybrać? Karta graficzna

Karta graficzna, przy wyborze komputera do gier jest niezwykle istotnym elementem. W tym przypadku należy kierować się oznaczeniem producenta, a także ilością zamontowanej pamięci graficznej. Oznaczenia producenta, to jedno z najprostszych kryteriów, przykładowo jeśli chcemy nabyć model GeForce, szukamy oznaczenia GTX lub RTX. Ilość zamontowanej pamięci graficznej jest jednak niezwykle ważna. Większość gier z zeszłego roku, wymaga minimum 2 GB. Najlepiej więc wybrać model, który będzie dysponował co najmniej 6 GB, a najlepiej 8 GB, co pozwoli na granie w wysokich detalach i rozdzielczości 4K. Granie na pamięci 4GB karty graficznej, nie jest niemożliwe, jednak jakość może nie być zadowalająca.


Sprawdź również, jaka jest najlepsza klawiatura mechaniczna do 200 zł!

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj