Jakimi parametrami wyróżniają się dobre laptopy gamingowe? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Wirtualne rozgrywki zyskują na popularności, a wraz z rozwojem rynku gier komputerowych rosną też wymagania graczy. Do niedawna granie było możliwe jedynie na stacjonarnym sprzęcie. Obecnie producenci coraz chętniej wyposażają notebooki w takie konfiguracje podzespołów, które umożliwiają przeprowadzenie płynnej rozgrywki na przenośnym urządzeniu. Jakie parametry powinny mieć laptopy gamingowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Laptopy gamingowe – jakie kryteria powinny decydować o zakupie?

Sprzęt do grania musi spełniać określone wymagania pod względem parametrów technicznych. Do najważniejszych zaliczamy:

  • dobry procesor – wybierz model wyposażony w Intel Core od i5 w górę lub Ryzen 5, 7 bądź 9,
  • wydajna karta graficzna – np. model GeForce,
  • pojemna pamięć RAM – odpowiada za płynność rozgrywek i nie powinna być mniejsza niż 6 GB,
  • szybki dysk – najlepszy wybór to SSD, który zapewnia szybki zapis danych,
  • dodatkowe porty – dobre laptopy gamingowe powinny dawać możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów,
  • dobry monitor – musi mieć nie mniej niż 15”; najlepiej by był wyposażony w matrycę IPS i rozdzielczość Full HD,
  • wytrzymała klawiatura – powinna być odporna na ewentualne uderzenia; wybierz model, którego dodatkowym atutem jest możliwość podświetlenia klawiszy.

Laptopy gamingowe tylko do gier? Niekoniecznie!

Parametry techniczne laptopów do grania sprawiają, że urządzenia te uznawane są za wszechstronne. W związku z tym można z powodzeniem wykorzystać je nie tylko do gamingu. Wydajność sprzętu zapewnia komfortową pracę, np. przy zleceniach graficznych i zadaniach biurowych. Urządzenia mogą także służyć do przeglądania internetu, nauki czy komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi. Co ciekawe, różnica cenowa między notebookami biurowymi a tymi przeznaczonymi do gier nie jest wysoka. Jeśli więc poszukujesz uniwersalnego i wydajnego sprzętu, który wykorzystasz do pracy i rozrywki, to laptopy gamingowe są dobrym rozwiązaniem.

Gdzie warto kupić sprzęt gamingowy?

Gracze mają obecnie wiele możliwości nabycia praktycznego i wydajnego sprzętu do gier. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest zakup laptopa w internecie. W sklepach online ceny urządzeń są z reguły niższe niż w punktach stacjonarnych. Warto wybrać sklep, który oferuje szeroki asortyment, dzięki któremu można dopasować parametry techniczne laptopa do wymagań gier i swoich preferencji. Na doskonały stosunek jakości do ceny możesz liczyć, wybierając urządzenie np. z oferty e-sklepu INTER-SOFT – zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze doceniają różnorodność dostępnego tu sprzętu i możliwość uzyskania profesjonalnej porady. To gwarancja wybrania zestawu, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby!

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj