Kody do The Sims 2

The Sims 2 jest kolejną, ulepszoną odsłoną serii gier stworzonych przez EA Maxis, stanowiącą symulator codziennego życia Simów. W porównaniu do swojego dość topornego pierwowzoru, The Sims 2 daje nam i naszym Simom niemal nieograniczone możliwości. Gracze mogą tworzyć na parcelach rozbudowane posesje, spełniać określone aspiracje swoich Simów i – co najbardziej ucieszyło fanów gry – pojawił się naturalny cykl życia: Sim rodzi się, uczęszcza do szkoły, na studia, podejmuje pracę zawodową, zakłada rodzinę, ma dzieci i w końcu starzeje się i umiera.

Początkującym graczom spełnienie życiowej aspiracji Sima, przy równoczesnym dbaniu o to, by na bieżąco zaspokajać jego wszystkie podstawowe potrzeby, może przysporzyć nie lada trudności. Przy sterowaniu kilkoma Simami na raz, bywa, że okazuje się to wręcz niemożliwe. Twórcy gry wyszli tym problemom naprzeciw i przygotowali szereg ukrytych narzędzi (kodów do gry), znacząco ułatwiających rozgrywkę.

Zaczynamy przygodę z kodami w The Sims 2

W The Sims 2 do dyspozycji mamy szereg kodów, które umożliwiają między innymi zdobycie dodatkowych pieniędzy, kontrolę nad upływem czasu lub ułatwiają budowę i aranżację parceli. Korzystanie z kodów w The Sims 2 umożliwia nam okno konsoli, w które wpisujemy potrzebny nam w danym momencie kod. Aby ją uruchomić, należy użyć skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+C – okno otworzy się w lewej górnej części ekranu. Po wpisaniu interesującego nas kodu, zatwierdzamy wybór klawiszem Enter.
W celu poprawności działania wszystkich kodów w grze, należy je włączyć, poprzez wpisanie kodu: boolProp TestingCheatsEnabled true.

Kodów do The Sims 2 jest mnóstwo, a użycie niektórych z nich może niestety poważnie uszkodzić grę. Poniżej znajduje się zestawienie tych podstawowych, najbardziej przydatnych i – co najważniejsze – bezpiecznych.

Kody zwiększające fundusze Sima

  • katching – dodaje Simowi 1000 simleonów,
  • motherlode – dodaje Simowi50000 simleonów.

Kody umożliwiające sterowanie czasem

  • aging [on/off] – wznawia/zatrzymuje proces starzenia się Simów,
  • AgeSimsCheat [on/off] – uruchamia opcję „Set Age”, dającą możliwość wyboru grupy wiekowej/wyłącza tę opcję.

Kody pozwalające zwiększyć poziom aspiracji Sima

  • aspirationLevel [0-5] – umożliwia ustawienie poziomu aspiracji od 1 do 5,
  • aspirationPoints [x] – dodaje punkty aspiracji, w ilości, jaką wpiszemy w miejsce x,

Kody pomagające w zaspokojeniu potrzeb Sima

  • maxMotives – maksymalnie zaspokaja potrzeby wszystkich Simów mieszkających na parceli,,
  • motiveDecay [on/off] – włącza/wyłącza konieczność zaspokajania potrzeb (opcja offf powoduje, że wskaźniki potrzeb Sima nie będą spadać).

Tryb budowania i organizacji parceli

  • moveObjects [on/off] – włącza/wyłącza możliwość przestawiania obiektów (w tym samych Simów) oraz ustawiania ich w miejscach, w których bez kodu nie byłoby to możliwe,
  • setHighestAllowedLevel [x] – ustawia maksymalną ilość poziomów w budynku, która jest domyślnie ustawiona na 5 (uwaga, ustawienie zbyt dużej ilości kondygnacji może uszkodzić grę).

Podsumowanie

Grać w The Sims 2 z użyciem kodów czy też bez ich pomocy? To indywidualna decyzja każdego gracza. Kody w The Sims 2 mają ułatwić nam rozgrywkę w chwili, gdy sytuacja wydaje się dla gracza nie do opanowania, zaczyna go przerastać i w efekcie frustrować. Pomoc kodów w takiej sytuacji jest nieoceniona. Nadużywanie ich natomiast może spowodować, że – gdy wszystko przychodzi bez najmniejszego trudu, a fundusze i dobre samopoczucie Sima zdobywa się za pomocą jednego kliknięcia – gra zwyczajnie się znudzi. Najlepszym sposobem jest wypracowanie własnego złotego środka.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj