Samsung OLED do grania na konsoli

Telewizory Samsung OLED to nowe modele, które wyróżnia najwyższa jakość obrazu. W efekcie doskonale sprawdzają się w przypadku grania na konsoli. Jakie posiadają parametry? Czy warto w nie inwestować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Telewizory OLED – najwyższa jakość obrazu

Technologia OLED znana jest od kilkunastu lat (zadebiutowała w 2007 roku) jednak telewizory posiadające tego typu matryce powszechnie sprzedawane są od 2012 roku. Wyróżnia je przede wszystkim doskonała jakość obrazu, a w szczególności praktycznie doskonałym kontrastem oraz wysoką głębią czerni. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, na którą składają się diody, które nie wymagają dodatkowego podświetlenia. Skutkuje to tym, że każdy piksel funkcjonuje osobno, co przekłada się na znacznie wyższą jakość wyświetlanego obrazu. W efekcie wiele osób stojących przed dylematem OLED czy QLED stawia na OLED.

samsung oled

Samsung OLED – doskonałe parametry dla graczy

Samsung OLED to nowoczesne telewizory, na które przyszło nam długo czekać. Warto bowiem mieć świadomość, że Samsung, który jest jednym ze światowych liderów produkcji telewizorów dopiero teraz zdecydował się na sprzedaż modeli z matrycą OLED. Koreańska firma oferuje w sprzedaży dwa modele, a mianowicie sprzęt o przekątnej ekranu 55 lub 65 cali. Umożliwiają one wyświetlanie obrazu w formacie UHD/4K co powinno zadowolić zarówno osoby wykorzystujące telewizor do oglądania filmów, jak i graczy. W przypadku tych drugich warto zwrócić uwagę na tryb Motion Xcelerator Turbo+, który sprawia, że wyświetlane sceny są bardzo dynamiczne. Co więcej, dzięki procesorowi Quantum 4K oraz odpowiednio dopasowanemu oprogramowaniu Tizen sprzęt jest nie tylko wydajny, ale również inteligentny. Cechuje go również nowoczesny wygląd, co zawdzięczamy ultra cienkiej obudowie LaserSlim. Wszystko to sprawia, że granie w gry na telewizorze OLED jest czystą przyjemnością. Gracze powinni docenić również wysokiej jakości dźwięk, w przypadku którego zastosowano rozwiązania takie, jak „Dźwięk podążający za obiektem” oraz Q-Symphony, współpracujący z Dolby Atmos.

samsung oled

Samsung OLED – czy warto inwestować w ten sprzęt?

Powszechnie wiadomo, że w przypadku grania na konsoli bardzo ważne są nie tylko jej możliwości, ale również funkcjonalność wykorzystywanego telewizora. W związku z tym jak najbardziej warto zainwestować w jeden z najnowszych modeli Samsung OLED, ponieważ zapewniają one nie tylko najwyższą jakość obrazu, ale również odświeżanie na poziomie 120 herców, co sprawia, że gry działają bardzo płynnie. W efekcie sama gra nie tylko sprawia ogromną radość, ale daje również duże możliwości m.in. w zakresie streamingu. Warto także podkreślić, że inwestując w telewizor z matrycą OLED można mieć pewność jego długiej żywotności, ponieważ obecnie tego typu sprzęt według zapewnień producentów będzie działał do pięciu razy dłużej niż pierwsze modele telewizorów OLED.

Podsumowując należy stwierdzić, że telewizory z serii Samsung OLED to doskonały sprzęt do grania na konsoli, co z pewnością może potwierdzić wielu graczy. Jego zakup pozwala czerpać pełną radość z rozgrywki oraz nie ogranicza jej możliwości.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj