Słuchawka bluetooth – czym kierować się podczas zakupu?

Słuchawka bluetooth to popularne urządzenie, które służy do prowadzenia rozmów w wygodnej formie bez konieczności trzymania telefonu przy uchu. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza dla osób często kierujących samochodem, co ma wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa. Dodatkowo trzymanie telefonu przy uchu zwiększa ryzyko wystąpienia bólów głowy i migren. Nowoczesne słuchawki bluetooth oferują bardzo wysoką jakość dźwięku, dzięki czemu można wykorzystywać je do prowadzenia nawet wielogodzinnych rozmów. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym należy się kierować w trakcie poszukiwania najlepszej słuchawki bluetooth.

Słuchawka bluetooth – idealne rozwiązanie dla kierowców

Zgodnie z polskim prawem kierowcy, którzy w trakcie prowadzenia pojazdu rozmawiają przez telefon trzymając go przy uchu, mogą otrzymać wysoki mandat, w kwocie nawet 500 złotych. Policjanci są bezwzględni wobec osób, które nie stosują się do zakazu prowadzenia rozmów w tej formie, jednak w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy go łamią.

Są i tacy, którzy w obawie przed mandatem uruchamiają tryb głośnomówiący, jednakże niejednokrotnie jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, a rozmówcy nie słyszą się wzajemnie. Jeszcze inni podłączają do telefonu słuchawki, co także jest mało wygodne. Kable mogą się poplątać, a dodatkowo przy gwałtownych ruchach może dojść do zerwania połączenia.

Okazuje się jednak, że jest bardzo proste rozwiązanie, dzięki któremu nie tylko nie narazimy się na mandat od stróżów prawa, ale dodatkowo prowadzenie rozmów stanie się prostsze i wygodniejsze. Chodzi tutaj mianowicie o słuchawkę bluetooth.

Jak działa słuchawka bluetooth?

Słuchawka bluetooth to niewielkie urządzenie składające się z korpusu, gdzie znajdziemy baterię, głośnik i mikrofon. Nieodłącznym elementem słuchawki bluetooth jest także część douszna – zabezpieczona gumową nakładką. Zdecydowana większość modeli wyposażona jest również w specjalny stabilizator, który przyczepia się do małżowiny usznej.

Dzięki temu mamy pewność, że słuchawka będzie prawidłowo się trzymała, a my bez względu na warunki dookoła usłyszymy wszystko, co ma nam do przekazania nasz interlokutor. Stabilizatory są odczepiane, dlatego w zależności od naszych potrzeb możemy umieścić słuchawkę na prawym bądź lewym uchu, co jest dużym ułatwieniem.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem słuchawki bluetooth?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie jakiejkolwiek słuchawki bluetooth, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Chodzi tutaj o:

  • pojemność baterii – im jest ona większa, tym dłużej będziemy mogli korzystać z urządzenia na jednym ładowaniu, dlatego jeśli często wybieramy się w wielogodzinne podróże kwestia ta powinna być dla nas bardzo ważna;
  • rodzaj i jakość dźwięku – podstawowe rozróżnienie to słuchawki stereo i mono; dźwięk stereo uważa się za taki, który ma lepszą jakość;
  • zasięg – w przypadku, gdy słuchawka posłuży nam przede wszystkim do prowadzenia rozmów w samochodzie, wówczas zasięg nie jest zbyt istotny, ponieważ źródło (telefon) i tak będzie w pobliżu;
  • dopasowanie do kształtu ucha – zanim zakupimy jakikolwiek model powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy odpowiada on naszym preferencjom; najlepiej jest wybrać się do sklepu i sprawdzić na żywo, które modele pasują do naszego ucha;
  • dodatkowe funkcjonalności – wiele nowoczesnych słuchawek bluetooth wyposażonych jest w szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak redukcja dźwięków z zewnątrz, możliwość wybrania numeru telefonu, sterowanie głośnością itd.; im więcej dodatkowych funkcji oferuje dana słuchawka, tym wyższa jest jej cena.
Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj