Uszkodzona matryca – co możemy z tym zrobić?

Kupując laptopa, warto zwracać uwagę nie tylko na jego podzespoły, chociaż jest to szalenie ważne. Równie istotny będzie sprawdzony producent oraz solidna obudowa. W przypadku, gdy pracujemy zdalnie i często zmieniamy miejsce wykonywanych obowiązków, to ostatnie może się okazać naprawdę ważne.

Na jaki laptop warto zdecydować się w przypadku pracy zdalnej?

Jeżeli chcemy, by sprzęt został z nami przynajmniej na kilka lat, warto wybrać taki, który ma dobre opinie i charakterystykę spełniającą nasze oczekiwania. W Media Expert znajduje się wiele interesujących opcji, które pozwalają na pracę w dowolnych warunkach. Jedną z nich jest funkcjonalny Huawei Matebook D15, który ma nie tylko świetne podzespoły, ale i równie wartościową, matową matrycę i porządną, metalową obudowę. Stosunkowo niewielki ekran, pamięć RAM na minimalnym poziomie 8 GB i procesor Intel Core i-3 to tylko niektóre z jego cech, na które warto zwrócić uwagę. Co jeszcze jest istotne? Nowy system Windows 11, który wspiera sprzęt i jego funkcjonalności. Pojemny dysk SSD, który sprawia, że komputer uruchamia się w kilka sekund oraz bardzo mała waga, która umożliwia noszenie komputera wszędzie, gdzie tego potrzebujemy. 

Kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia matrycy komputera?

Laptop jest sprzętem przenośnym, który rzadko używany jest tylko w jednym, standardów wybranym przez nas miejscu. Bardzo często korzystamy z niego na kolanach, przy stole w jadalni, przy biurku, ale tez na dworze, w parku czy w komunikacji miejskiej. Nietrudno w takich przypadkach o uszkodzenie cennej matrycy, dzięki której możliwe jest wykonywanie wszystkich czynności pozwalających nam na zarabianie pieniędzy. Uszkodzenie matrycy pojawia się, gdy laptop upadnie na ziemię, uderzymy w ekran czymś twardym lub też nieopatrznie nadepniemy na zamkniętą obudowę komputera.

Co zrobić, gdy zniszczymy matrycę laptopa?

Kiedy już zakupimy wymarzony sprzęt, warto pamiętać, aby go odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli nie zrobimy tego zarówno poprzez zakup odpowiedniego futerału, jak i wykup dodatkowego ubezpieczenia, nieszczęśliwy wypadek może zniwelować wiele naszych przyszłych planów. Bez sprzętu i zapisanych danych nie uda nam się dokończyć zleceń, a konieczność zakupu nowego komputera znacznie uszczupli nasz budżet. Co więc warto zrobić? Zwykle to ubezpieczenie jest nas w stanie najszybciej uratować. Przy zakupie laptopa w Media Expert mamy możliwość zakupienia Gwarancji pełnej Plus, której płatność może być rozłożona na raty lub jednorazowa. W zakres ochrony wchodzą opisane wyżej sytuacje i to nawet 5 lat od momentu zakupu sprzętu. To bardzo korzystna długość gwarancji, bo zwykle właśnie po tylu latach decydujemy się na wymianę sprzętu na nowy. Jeśli więc w tym czasie uszkodzimy matrycę, warto skorzystać z opcji wykupionej gwarancji i oddać komputer do sprawnej naprawy.

W momencie, gdy nie wykupiliśmy gwarancji dodatkowej, a minął już czas gwarancji producenta, warto oddać komputer do autoryzowanego serwisu i poprosić go o ekspertyzę. Dopiero po otrzymaniu wyceny ewentualnej naprawy możemy zdecydować się na nią lub nie. Jeśli z laptopa da się jeszcze korzystać, a cena za naprawę jest dla nas zbyt duża, warto zabezpieczyć ważne dane i zdecydować się na zakup nowego sprzętu. W przypadku, gdy matryca została uszkodzona w taki sposób, że nie ma możliwości korzystania ze sprzętu, warto go naprawić i od razu pomyśleć o ubezpieczeniu na przyszłość.

Warte uwagi

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj